Logo Gminy Sadki

Zebranie sołeckie w Jadwiżynie

Ocena 0/5

Kolejne zebranie sołeckie, tym razem w Jadwiżynie odbyło się 17. 01. 2024 r.
Na początku Pan Marek Borzych sołtys wsi, złożył rzeczowe sprawozdanie ze swojej działalności oraz rady sołeckiej w roku 2023. Po czym podzielił się planami na rok 2024r.


W dalszej części, po otrzymaniu głosu od Pana sołtysa przedstawiłem zgromadzonym mieszkańcom sprawozdanie, ze swojej działalności, kompleksowo – wizualnie z okresu mijającej kadencji.


Podjąłem temat gminnych inwestycji wspólnych, oraz inwestycji dokonanych dla sołectwa Jadwiżyn (między innym zakup średniego wozu bojowego dla OSP Jadwiżyn). Przekazałem również informacje związane z kondycją finansową gminy.


W mijającej kadencji inwestycje przeprowadzone w gminie opiewały na kwotę ponad 56 milionów złotych, środki pozyskane z zewnątrz to kwota 35 mln. złotych, a stan zadłużenia gminy na 2024 r. będzie wynosił 0 zł.

Podjąłem również 2 trudne tematy, związane z zamianą działki z nadleśnictwem Szubin, w związku z pomysłem zagospodarowania terenu należącego obecnie do Lasów Państwowych, na cele sołeckie.

Drugi, to wieloletni temat, związany z zamknięciem przejazdu kolejowe w pobliżu miejscowości. Niestety główni zainteresowani tym tematem nie pojawili się na zebraniu.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności