Logo Gminy Sadki

Uroczysta Msza Święta na Piaśnicy

Ocena 0/5

W pierwszą niedzielę miesiąca, 4 września 2022 roku, mieszkańcy Sadek i okolic spotkali się przy pomniku pomordowanych na obchodach związanych z 83 rocznicą wybuchu II wojny światowej.

Uroczystą Mszę Świętą w intencji poległych w czasie II wojny światowej odprawił, proboszcz ks. Witold Korowajczyk.

Miejsce odbywania uroczystości nazywane „Piaśnicą” związane jest z zamordowaniem w dniu 11 listopada 1939 roku przez hitlerowców grupy 35 mieszkańców Sadek i okolic, tylko dlatego, że byli Polakami. Ich ciała po wojnie ekshumowano i pochowano na cmentarzu parafialnym w Sadkach.

Po Mszy Świętej delegacje władz samorządowych, kombatantów, szkół i przedszkola, złożyły wiązanki kwiatów. Na zakończenie odśpiewano pieśń „Boże coś Polskę”.

W uroczystości uczestniczyli Andrzej Wiekierak – Sekretarz Gminy Sadki, Andrzej Niedbała – Przewodniczący Rady Gminy Sadki, Radni Powiatowi, Radni Rady Gminy Sadki, Sołtysi, delegacje placówek oświatowych, kombatanckich oraz mieszkańcy Sadek i okolic.

Galeria zdjęć

IMG_6917 IMG_6932 IMG_6933 IMG_6938 IMG_6942 IMG_6943 IMG_6946 IMG_6957 IMG_6970 IMG_6972 IMG_6974 IMG_6981 IMG_6982 IMG_6987 IMG_6989 IMG_6991 IMG_6992 IMG_6997 IMG_7005 IMG_7006 IMG_7013 IMG_7015 IMG_7021 IMG_7026 IMG_7029 IMG_7033 IMG_7035 IMG_7037 IMG_7042 IMG_7047 IMG_7048 IMG_7051 IMG_7054 IMG_7056 IMG_7059 IMG_7063 IMG_7066 IMG_7070 IMG_7073 IMG_7076 IMG_7079 IMG_7080 IMG_7083 IMG_7085 IMG_7088 IMG_7095 IMG_7103 IMG_7112
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności