Logo Gminy Sadki

Uczniowie z ZSCKR w Samostrzelu zakończyli dwutygodniowe staże w Grecji

Ocena 0/5

W piątek, 26 maja nasza fantastyczna dwutygodniowa grecka przygoda dobiegła końca. Zanim wróciliśmy do domów bardzo aktywnie spędziliśmy drugi tydzień zawodowych staży w Salonikach. Byliśmy na praktycznych zajęciach w schronisku dla bezpańskich zwierząt, gościliśmy w gospodarstwie ekologicznym, gdzie zapoznaliśmy się  z systemem jego zarządzania oraz metodami produkcji opartymi na naturalnych substancjach i procesach, odwiedziliśmy również prywatną stajnię, w której podziwialiśmy  konie rasy hiszpańskiej. 

W tym tygodniu pogoda wyjątkowo nam dopisywała, dlatego dwukrotnie relaksowaliśmy się na przepięknej plaży Perea nad Morzem Egejskim. Odważniejsi, oprócz kąpieli słonecznych zażywali również wodnych. 

Wieczorami dużo spacerowaliśmy, podziwiając zabytki miasta. Mieliśmy okazję zobaczyć mury obronne
i baszty wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, klasztor Vlatadon, przy którym zachwyciły nas woliery z różnymi gatunkami ptaków i zwierząt. Oprócz tego podziwialiśmy katedrę św. Dymitra, patrona Salonik.

Na koniec naszego pobytu odbyło się podsumowanie projektu. Wszyscy uczestnicy jednomyślnie podkreślili, że był to czas, niezwykłych i niezapomnianych doświadczeń, przy okazji których można było doskonalić różnorodne umiejętności, a głównie ze znajomości języka angielskiego.

Tekst: Zofia Perdoch, Zofia Senska, Zofia Zabrocka, Martyna Chylewska

 

Galeria zdjęć

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10 foto11 foto12 foto13 foto14 foto15 foto16 foto17 foto18
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności