Logo Gminy Sadki

Szkolenia dla sprzedawców i osób podających napoje alkoholowe oraz właścicieli punktów sprzedaży napojów alkoholowych”

Ocena 0/5

Wójt Gminy Sadki

 informuje o przeprowadzeniu

„Szkolenia dla sprzedawców i osób podających napoje alkoholowe oraz właścicieli punktów sprzedaży napojów alkoholowych”

Szkolenie terenowe (w każdym punkcie sprzedaży indywidualnie)

W ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Sadki na rok 2022 przeprowadzone zostanie szkolenie dla sprzedawców i osób podających napoje alkoholowe oraz właścicieli punktów sprzedaży napojów alkoholowych na terenie gminy Sadki. Szkolenie ma uwrażliwić sprzedawców na problemy związane z sięganiem po alkohol przez nieletnich. To również wezwanie do rzetelnego przestrzegania prawa dotyczącego sprzedaży alkoholu, a także wzmocnienie poczucia odpowiedzialności za swoją postawę i zachowania młodzieży.

Tematyka szkolenia obejmować będzie:

- aspekty prawne związane ze sprzedażą alkoholu (np. art. 15, art. 43), dotyczące m.in. sprzedaży nieletnim, nietrzeźwym, na kredyt i pod zastaw; obowiązków wynikających z posiadania zezwolenia na sprzedaż alkoholu oraz możliwości jego utraty,

- szkody wynikające z konsumowania alkoholu przez nieletnich, nietrzeźwych i kobiety w ciąży,

- rozpoznawanie osób i sytuacji, w których nie powinno się sprzedawać alkoholu,

- skuteczne sposoby odmawiania sprzedaży alkoholu nietrzeźwym i nieletnim,

- warunki korzystania z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych,

- sytuacje, w których sprzedawca może zostać pozbawiony koncesji,

- uprawnienia i obowiązki sprzedawców wynikające z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi,

- zakazy i nakazy dot. sprzedaży napojów alkoholowych,

- odpowiedzialność karna sprzedawców za naruszanie przepisów w/w ustawy,

- kontrole przedsiębiorców dokonywane przez NIK, GKRPA i inne instytucje,

- informacje dotyczące sprzedaży piwa bezalkoholowego.

Wszyscy uczestnicy po zakończonym szkoleniu otrzymają zaświadczenie poświadczające ukończenie szkolenia.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny i obowiązkowy. Koszty pokrywa Gmina Sadki w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2022 rok.

 

Szkolenie odbędzie się w terminie od 5 do 10 grudnia 2022 roku w punktach sprzedaży napojów alkoholowych znajdujących się na terenie gminy Sadki. Przeprowadzą je pracownicy Firmy IMMUNIS Profilaktyka Uzależnień i Przemocy Mateusz Subkowski, posiadający upoważnienie Wójta Gminy Sadki do przeprowadzenia szkolenia. Zachęcam do obecności w czasie szkolenia jak największej liczby sprzedawców.

 

Wszelkich informacji udziela: Pełnomocnik Wójta ds. przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, e-mail: obrona@sadki.pl lub telefon: 52 339 39 41.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności