Logo Gminy Sadki

Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Ocena 0/5

83 lata temu o godzinie 4:45, bez wypowiedzenia wojny, niemiecki pancernik Schleswig-Holstein, rozpoczął ostrzał Westerplatte. Dla Polski i świata, rozpoczęła się najstraszliwsza z wojen.

W II wojnie światowej uczestniczyło ponad 1,7 miliarda ludzi z niemal 61 państw. W wyniki działań wojennych zginęło około 60 milionów ludzi w tym 6 milionów obywateli Polski. Wśród nich byli mieszkańcy naszej małej ojczyzny-gminy Sadki.

W dniu dzisiejszym,  Wójt Gminy Sadki – Dariusz Gryniewicz  na Cmentarzu Parafialnym w Sadkach, przy zbiorowej mogile osób pomordowanych w czasie II Wojny Światowej, złożył wiązankę kwiatów. Zapłonęły również znicze pamięci. W innych miejscach doczesnego spoczynku i w miejscach upamiętniających  ofiarę życia, czasami bezimiennych bohaterów wojennych walk na terenie naszej gminy, zapłonęły znicze, złożono biało-czerwone wiązanki kwiatów, a narodowe flagi poruszane podmuchami wiatru wyśpiewywały słowa: PAMIĘTAMY. DZIĘKUJĘMY. CZEŚĆ WASZEJ PAMIĘCI.

Dopełnieniem tradycji upamiętniania miejsc zbroczonych krwią ofiar września 1939 roku, będą uroczystości na tzw. „Piaśnicy”, w niedzielę 4 września, gdzie o godz. 13:00, zostanie odprawiona Msza Święta.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności