Logo Gminy Sadki

Przypominamy, że do 30 listopada 2022 r. podmioty uprawnione mogą złożyć u swojego dostawcy prądu oświadczenie o korzystaniu z maksymalnej ceny prądu

Ocena 0/5

W trosce o nasze wspólne finanse uprzejmie przypominamy, że do 30 listopada 2022 r. podmioty uprawnione mogą złożyć u swojego dostawcy prądu oświadczenie o korzystaniu  z maksymalnej ceny prądu. Wśród podmiotów wskazanych w ustawie znajdują się:

- mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa,

- podmioty użyteczności publicznej,

- jednostki samorządu terytorialnego.

 

Do podmiotów użyteczności publicznej ustawodawca zalicza m.in.:

  • szkoły,
  • żłobki i kluby dziecięce,
  • dziennych opiekunów,
  • szpitale, przychodnie,
  • urzędy samorządowe,
  • ochotnicze straże pożarne,
  • kościoły i inne związki wyznaniowe,
  • placówki, które zapewniając całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku,
  • rodzinne domy pomocy,
  • centra i kluby integracji społecznej,
  • warsztaty terapii zajęciowej oraz
  • spółdzielnie socjalne,
  • noclegownie i ogrzewalnie,
  • instytucje kultury itp.

 

            Wzory oświadczeń jak opis sposobu ich wypełnienia są dostępne na stronach internetowych dostawców energii np.:

 www.enea.pl ,

www.energa.pl,

 www.tauron.pl ,

www.gkpge.pl .

 

            Oświadczenia złożone po 30 listopada br. skutkują tym, że cena maksymalna zacznie obowiązywać od miesiąca następującego po miesiącu, w którym złożono oświadczenie. Maksymalna cena prądu będzie stosowana przez sprzedawców od 1 grudnia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności