Logo Gminy Sadki

Przesunięcie terminu obowiązkowego KSeF

Ocena 0/5

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Nakle nad Notecią informuje, iż Sejm RP w dniu 9 maja 2024 roku przyjął ustawę przesuwającą termin wdrożenia obowiązkowego KSeF do 1 lutego 2026 roku. Oznacza to, że obecnie proces wystawiania faktur z punktu widzenia przedsiębiorców nie ulega zmianie. Przesunięcie terminu wejścia w życie obowiązywania Krajowego Systemu e-Faktur ma zapewnić przedsiębiorcom możliwość lepszego przygotowania się do wprowadzenia tego narzędzia. Ministerstwo Finansów przedstawi propozycję etapowego wdrożenia KSeF:

• 1 lutego 2026 roku dla przedsiębiorców, których wartość sprzedaży (wraz z kwotą podatku) przekroczy w 2025 roku 200 mln złotych,

• 1 kwietnia 2026 roku dla pozostałych przedsiębiorców.


W przypadku pytań i wątpliwości dotyczących wdrożenia KSeF możliwy jest kontakt z pracownikami Urzędu Skarbowego pod numerami telefonów 52 386 92 35 lub 52 386 92 87. Ponadto po wakacjach 2024 roku rozpoczną się szkolenia w zakresie Krajowego Systemu efaktur przeznaczone dla przedsiębiorców. Dodatkowo od stycznia 2025 roku zostanie uruchomiona specjalna infolinia Krajowej Informacji Skarbowej dedykowana sprawom związanym z KSeF.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności