Logo Gminy Sadki

Powiatowo-Gminny Dzień Strażaka

Ocena 0/5

W dniu  6 maja 2023 roku w Jadwiżynie odbyły się Powiatowo-Gminne obchody Dnia Strażaka. Organizatorami  obchodów były Zarządy Powiatowy w Nakle i Gminny w Sadkach ZOSP RP pod Honorowym Patronatem Starosty Nakielskiego i Wójta Gminy Sadki.

W obchodach tych  uczestniczyli zaproszeni goście: Posłowie na Sejm RP:              Ewa Kozanecka, Iwona Kozłowska, Jan Szopiński, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Toruniu Leszek Szmyt, st. bryg. Sławomir Murawski Komendant Powiatowy PSP w Nakle nad Notecią, Tomasz Miłowski Wicestarosta Nakielski, Zbigniew Sabaciński Przewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego, Sławomir Napierała Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, Wioletta Borys-Stachowiak Zastępca Burmistrza Szubina, Anna Kijowska Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szubinie, Jan Kurant Przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni, Jarosław Odrobiński Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy, Andrzej Niedbała Przewodniczący Rady Gminy w Sadkach, mł. insp. Rafał Makarewicz Komendant Powiatowy Policji w Nakle nad Notecią, nadbryg. w st. spocz.  Tadeusz Milewski, st. bryg. w st. spocz. Roman Kłos, bryg. w st. spocz. Mieczysław Jamnik, dh Stefan Kubicki były Prezes ZOP ZOSP RP w Nakle nad Notecią, Andrzej Wiekierak Sekretarz Gminy Sadki, Maciej Maciejewski Skarbnik Gminy Sadki.

Mszę świętą w intencji strażaków sprawował Kapelan Strażaków Diecezji Bydgoskiej ks. Kanonik Roman Michalski w asyście proboszcza parafii w Żelaźnie księdza Jana Tutki.

Po powitaniu gości przez Prezesa Zarządu OG ZOSP RP Waldemara Piszczka głos zabrał prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nakle nad Notecią Piotr Hemmerling.  Następnie głos w kolejności zabrali: Tadeusz Sobol, Dariusz Gryniewicz, Leszek Szmyt,  Iwona Kozłowska, Jan Szopiński i Ewa Kozanecka.

W trakcie uroczystości odznaczono wyróżniających się strażaków:

Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza - kapelana ks. Romana Michalskiego

Złotym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” - Pawła Giczelę, Kamilę Leśniewską

Srebrnym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” - Krzysztofa Bladzich, Pawła Marzyńskiego, Marka Błaszkiewicza

Brązowym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” - Kamila Solarczyka, Kamilę Gogola

Odznaką „Strażak Wzorowy” - Piotra Płotkę

Odznaką „Za Zasługi dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadkach – Poseł Ewę Kozanecką

Złotymi Krzyżami Za Zasługi w realizacji statutowych Zadań stowarzyszenia Konfraterni Mazowieckiej Św. Floriana „Mazovia” – Sławomira Murawskiego i Piotra Płotkę.

Na zakończenie Prezes ZOP ZOSP RP w Nakle nad Notecią Piotr Hemmerling podziękował wszystkim prezesom, komendantom gminnym strażakom i mieszkańcom Jadwiżyna za przybycie i udział w obchodach. Uroczystość zakończyła się meldunkiem i wyprowadzeniem pocztów sztandarowych przez Dowódcę uroczystości Andrzeja Haka. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra dęta OSP Kcynia.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności