Logo Gminy Sadki

Opona to surowiec. Nie wyrzucaj – odzyskuj!

Ocena 0/5

Zużyte opony to nie odpad, lecz cenny surowiec, który zamiast trafić do odpadów może zostać ponownie wykorzystany w produkcji nowych wyrobów oraz w przemyśle.

Zużyte opony stanowią wyzwanie środowiskowe – ich rozkład może trwać nawet kilkadziesiąt lat, a niewłaściwe ich składowanie prowadzi do zanieczyszczenia gleby i wód. Dzięki odpowiedniemu przetwarzaniu opon mogą zostać ponownie wykorzystane, m.in. w produkcji nawierzchni sportowych, elementów infrastruktury czy jako paliwo alternatywne. 

Dlatego Gmina Sadki dołączyła do Ogólnopolskiego Programu „Opona to surowiec”, którego celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców i firm z branży oponiarskiej, w szczególności firm z branży rolniczej, transportowej oraz wulkanizacyjnej oraz promowanie odpowiedzialnego postępowania ze zużytymi oponami. Takie działania pomagają ograniczyć zjawisko nielegalnego składowania opon i chronią środowisko naturalne.

Program koncentruje się na:

  • prawidłowym zagospodarowaniu zużytych opon,
  • ograniczaniu ich negatywnego wpływu na środowisko,
  • promowaniu odzysku i recyklingu materiałów,
  • wspieraniu działań na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego.

Do udziału w Programie zapraszamy, także:

  • serwisy samochodowe,
  • firmy transportowe,
  • punkty wymiany opon,
  • przedsiębiorców związanych z branżą motoryzacyjną, oponiarską

działających na terenie naszej gminy.

Udział w Programie to realny wkład w ochronę środowiska oraz możliwość wspólnego budowania dobrych praktyk w zakresie gospodarowania odpadami.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie:

https://oponawobiegu.pl/formularz-dla-przedsiebiorcow/

Dbajmy razem o naszą planetę – wybierajmy świadome i odpowiedzialne rozwiązania!

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności